Sosyal Sorumluluk

Bir Sosyal Sorumluluk Projesi, Körfez Video

Sanal bir dershane hizmeti veren Körfez Video sitesi, Körfez Yayınlarına ait bir sosyal sorumluluk projesidir. Siteyi, kitapları yazan öğretmenler hazırlamaktalar.

Körfez video sanal dershanesi nasıl çalışıyor?

Sanal dershanede  yani ,Körfez Video" adıyla kurulan sitede ders anlatılıyor. İnternete girilebilen her ortamda bütün öğrenciler bu siteden 6. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm derslerin konu anlatımlarını izleyebiliyor. öğrenciler, Körfez Video sayesinde istediği zaman, istediği yerde, istediği ders ve konuya ulaşabiliyor, böylece kitap yazarlarının tecrübe ve birikimlerinden yararlanabiliyor. öğrencilere artık bir bahane kalmıyor. ,Vay ben öğretmene ulaşamadım, yok denemdeki şu soruyu çözemedim, falan konuyu kaçırdım" gibi mazeretler bitiyor.

 
üye olanlar ücret ödüyor mu? Veya bir sınırlama uygulanıyor mu?

öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabildiği sanal dershaneye www.korfezvideo.com adresi üzerinden ulaşmak mümkün.  Siteye girerek şifre almaları ve üye olmaları yeterli oluyor. öğrenciler, hem okul derslerinde, hem de LYS ve SBS' ye hazırlıkta Körfez Video' dan ücretsiz ve sınırsız olarak yaralanabiliyor. Burada 7 gün, 24 saat dersleri dinleme ve istediği bir konudan test hazırlayıp testlerin çözümünü de yapabilme imkânı buluyor.

Körfez Videoda anlatılan dersler hem sınavlara hazırlık hem de okul derslerine de yardımcı oluyor.


Siteye giren öğrenciler hangi konularda eksiklilik hissediyorsa sadece o konuyu dinleme imkânı buluyor. Bu konu hem okul derslerinde, hem de sınavlarda öğrenciye faydalı oluyor. Ayrıca öğrenciler, Körfez Video'daki Testmatik' ten istediği konularla ilgili test hazırlayıp çözüyorlar, test sonunda da çözemediği soruların cevaplarını açıklamalı olarak izleyebiliyorlar. Bu sitenin ilginç bir yönü de siteye üye olan öğrencilerin giriş yaptığı IP numarasına sürekli farklı sorular gönderiliyor, böylece bir öğrenci aynı soruyu bir daha çözmüyor.


Eğitimde fırsat eşitliği sunan Körfez Video, 7 gün, 24 saat boyunca ücretsiz, sınırsız kullanım imkânıyla www.korfezvideo.com adresinde tüm öğrencilerin hizmetinde.


ödüllü Sınavlarımız

öğrencileri, yetişme çağlarında, girişimci ve rekabetçi bir ruhla, barış ve uzlaşı içinde yarışmaya teşvik etmek ve öğrencilerin öğrenme etkinliklerini pekiştirerek okullar arasında başarı standartlarını yükseltmek adına eğitime katkı sağlamak ta Körfez Yayınları için bir sosyal sorumluluktur.

Bu amaca uygun olarak 8.sınıf öğrencileri arasında yarışma düzenleyen Behçet Cambaz Anadolu Lisesi'ne Körfez Yayınları çözüm ortağı oldu.